Про розділ "Література ХХ ст. "8 клас



«ЛІТЕРАТУРА ХХ-ХХІ СТ.»
  Дорогі 8-класники! У цьому навчальному році, вивчаючи зарубіжну літературу, ми використаємо уявну «машину часу» та перенесемося із ХVІІ століття зразу аж у ХХ століття. Це не означає, що у ХVІІІ або ХІХ століттях не було написано чудових творів або що ми не будемо вивчати літературу цього періоду взагалі. У 9 класі ми поговоримо і про добу Просвітництва (так іще називають ХVІІІ століття), і про романтизм та реалізм та літературу ХІХ століття… 
   А сьогодні переносимося аж у ХХ століття та розпочинаємо знайомство з літературою, яку створено за останні менше, ніж 100 років. Цей розділ має такий гарний підзаголовок «У пошуках себе і високого польоту». І Ви вже, мабуть, здогадалися, що ця література має особливу філософську насиченість. Ці твори піднімають багато актуальних тем і проблем, серед яких найбільш цікава – це проблема пошуків сенсу життя. Щоб краще усвідомити зміст цих творів, ми повторимо значення таких слів: філософія, притча, алегорія, символ. Філософія ( у перекладі з грец. – любов до мудрості) – наука, яка досліджує відношення мислення до буття. Притча – твір з повчально-алегоричним сюжетом, побудований на прихованому порівняні. Алегорія – інакомовлення, коли говорять про одне, а мають на увазі інше. Символ – умовне позначення будь-якого предмета, поняття, явища.
   Тепер конкретно про твори письменників цього періоду. Найперше ми познайомимося із творчістю 2-х льотчиків за професією і письменників за покликанням. Це француз Антуан де Сент-Екзюпері та американець Ричард Дейвіс Бах. І інформація про цих письменників, і уривки їхніх творів є у Вашому підручнику, тож тут у нас проблем не буде. Але у цьому розділі я пропоную вам познайомитися із творчістю ще двох письменників, а точніше письменниць, про яких ми поговоримо на уроках позакласного читання. Це росіянка Марина Аромштам (твір «Коли відпочивають ангели») та полька  Барбара Космовська (твори «Буба» та «Буба, мертвий сезон»).  Тож поки-що Гугл Вам на допомогу, а після карантину у Районній бібліотеці для дітей зможете взяти книги Б.Космовської та отримати насолоду від Гуттенбергової спадщини (надіюсь, що ви ще не забули, хто такий Гуттенберг! Згадайте, бо часто цей період у розвитку літератури, тобто у світовому літературному процесі називають «Від Інтернету до Гуттенберга»). Я ж люблю і Інтернетні видання, особливо новенькі, але книга друкована – це ЩОСЬ неперевершене, і взяти щойно надруковану книгу та почитати друкований текст, вдихнути запах фарби і нового паперу - це все одно, що помолодіти років так на 40. Ох, Вам, на щастя, цього не уявити!
   А уява Вам буде потрібна, тому що тільки з її допомогою і можна зрозуміти зміст алегорично-символічних текстів притчового характеру. Отож включаємо увагу, наполегливість, читацькі здібності – і працюємо над розділом «У пошуках себе і високого польоту». Надіюсь, що прочитані твори допоможуть Вам знайти власні життєві орієнтири та продовжити  осмислення сенсу власного життя. Успіхів!

Немає коментарів:

Дописати коментар