9 клас - Українознавство - Дистанційне - тема 5

9 клас - Українознавство - 21.05.2020 р.
Сьогодні важливий урок! 
Перевіряємо,  що Ви взнали, запам'ятали, чому навчилися під час уроків українознавства, що залишилося в голові, душі, серці...
Закликаю: будьте уважними, та спочатку повторіть пройдений матеріал за своїми записами у зошиті та за матеріалами цього блогу!
Потім виконайте завдання ось цього ТЕСТу.
Якщо раптом його результати Вас не задовольнять, Ви протягом тижня матеріал можете перездати. Успіхів!
_________________________________________________________

9 клас - Українознавство - 14.05.2020 р.

Тема уроку
Мета
Корисні посилання
Примітки
Українська діаспора як простір збереження та продовження традицій. Асиміляційні процеси.
Дізнатися більше про українців за межами України
Про діаспору в Аргентині


Удосконалювати вміння орієнтуватися у потоці інформації та робити власні висновки

Виховувати у собі почуття поваги до української нації



Завдання: - прочитати інформацію, подану у цій публікації;
-           переглянути інформацію корисних посилань;
-          створити  2 – 6 запитань до теми (не забути вказати відповіді)

  Ви вже знаєте, що  емігрантський рух сприяв здобуттю незалежності України, адже наші співвітчизники, перебуваючи за межами України, бачили життя інших народів, вільних та незалежних. Отже, вони всіляко старалися допомогти своїй Вітчизні насамперед інформацією та підтримкою, проводячи різні заходи на захист  України.
  А найголовніше, що вихідці з України і надалі продовжували зберігати свою національну ідентичність. Чинники, які сприяли цьому, це – родина, церква, освіта, громадські організації, країна проживання. Українська діаспора і сьогодні є простором для збереження та продовження українських традицій. Наші емігранти засвідчують, що відчути «пульс рідної культури» їм найбільше допомагають колективні заходи, коли вони святкують День Незалежності України, Різдво,  інші релігійні свята. Тоді вони одягають український національний одяг, співають пісні, готують традиційні страви. Усе це допомагає єднанню українців, збереженню національної ідентичності.
  Діаспора активно долучається до акцій, ініційованих українською державою. Наприклад, щорічно відбуваються заходи, приурочені вшануванню пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років. При цьому відбувається символічне єднання світового українства.
  Отже, діаспора створює умови для збереження національної культури, самозбереження та розвитку людини, формування ціннісних настанов. Діаспора піклується про свою національну культуру та людину як носія цієї культури.
Найголовніше, що діаспора виконує найважливіше завдання – збереження національної свідомості.
   Однак часто відбуваються асиміляційні процеси, тобто уподібнення до тих, з ким поряд проживаєш. Такі процеси не такі активні у західної діаспори і навпаки дуже проявляються на сході. Залежить це від державної політики країни, де проживають наші вихідці. Крім цього, зменшення кількості українців-емігрантів теж веде до їхнього зближення з представниками інших націй та забуттю власної культури. Так сьогодні є на Далекому Сході, де емігранти з України переважно поважного віку, а українські організації є нечисленними. Змінитися ця ситуація зможе на краще, за думкою науковців, тоді,  коли Україна стане більш привабливою як держава.

Водночас у багатьох  країнах західного світу ми бачимо активне культурне і громадське життя української діаспори, не зважаючи ні на що. Яскравим прикладом може бути інформація про українців в Аргентині, в Канаді та в інших країнах.
______________________________________________________________


9 клас - Українознавство - 07.05.2020 р.

Тема уроку
Мета
Корисні посилання
Примітки
Внесок представників кожної хвилі у націє- та державотворчі процеси в Україні та в інших державах
Дізнатися більше про українців за межами України


Почитайте та подивіться
Обовязково!
Знайдіть час на вихідних. Воно того варте!


Удосконалювати вміння орієнтуватися у потоці інформації та робити власні висновки


Виховувати у собі почуття поваги до української нації



Завдання: - прочитати інформацію, подану у цій публікації;
-          переглянути інформацію корисних посилань;
-         зробити виписки до зошита відповідно до підказок


Внесок представників кожної еміграційної  хвилі

у націє- та державотворчі процеси в Україні та в інших державах
Повторимо: чим відрізняються національні меншини від діаспор? (перегляньте матеріал попереднього уроку(перший абзац) та запиши)
  « Парадоксальність новітньої економічної міграції та еміграції полягає в тому, що коли перша хвиля переселення українців припала на добу бездержавності, то четверта хвиля виникла в Українській державі. Не було б перших трьох попередніх хвиль еміграції, напевно зараз ми б не змогли б говорити про Україну, як незалежну державу. Цей емігрантський рух виконав свою головну роль – здобув Незалежну Україну.» (подумайте ще раз над цією цитатою. Чому саме емігрантський рух сприяв здобуттю незалежності України? Запишіть свої висновки)
    Сучасна українська діаспора на рівні з єврейською, китайською, вірменською належить до світової, має значний потенціал у сприянні Українській державі в інтеграції до глобального світу, підвищенні її конкурентоспроможності в нових реаліях.
   Розвиток українських діаспорних мереж сприяє посиленню впливу діаспори на прийняття політичних рішень в країнах проживання. Прикладом активної політичної діяльності є потенціал української діаспори під час т.з. помаранчевої революції, визнання рядом країн Голодомору в Україні в 1932-1933 рр. Лобіювання (відстоювання) інтересів українства є характерним для традиції діяльності українських діаспорних громад Європейського Союзу. Враховуючи, що досягнення високих критеріїв ЄС у сфері демократизації суспільства є однією з головних умов євроінтеграції, поширення європейської практики у цій сфері завдяки представникам української діаспори позитивно впливає на утвердження демократії в Україні, відповідність держави критеріям цінностей та вимогам ЄС. (Запиши, на які політичні процеси в Україні та світі впливали представники діаспори )
   Також важливим чинником розвитку України з країнами ЄС є потенційні економічні  можливості української діаспорної мережі. Підприємці з числа української діаспори своєю економічною діяльністю сприяють інтеграції історичної Батьківщини в сферу міжнародної торгівлі, виступають посередниками налагодження зв'язків між підприємцями України та країнами проживання. Активізація економічної взаємодії України з діаспорою підвищує інвестиційну привабливість України, сприяє розвитку систем платежів, банківських переказів, банківської системи в Україні. Частина представників т. з. "четвертої хвилі» (поки-що не дуже великої) вже не є бідними заробітчанами, а мають власні підприємства в країнах проживання, бажають вкладати фінансові активи в українську економіку. (Запиши, на які економічніі процеси в Україні та світі впливали представники діаспори )
     Найбільшого успіху, як посередника між Україною та Європейським Союзом, діаспора досягла в культурній сфері – фестивалі, дні української культури, культурна продукція спільного виробництва за участю діаспори ілюструє цивілізаційну спільність між Україною та країнами ЄС. На етапі відновлення держави Україна дуже важливо ефективно використати накопичений Діаспорою величезний капітал знань та можливостей.   
   Європейський Конгрес Українців та Світовий Конгрес Українців (СКУ) зі свого боку бере активну участь у виробленні стратегій взаємин України та діаспори. Це виготовлення спільних меморандумів між урядом України та СКУ.
    Проведення спільних міжнародних конференцій під назвою "Діаспора, як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті 2006 р-2008 р.".У цьому випадку Європейський Конгрес Українців виступає співорганізатором разом з Міжнародним Інститутом освіти, культури та зв'язків з діаспорою національного Університету "Львівська Політехніка". Головні положення прийнятих рішень виходили із того, що українська діаспора – це потенціальний фактор суттєвого впливу на державотворчі процеси в Україні, дієвий інструмент політичного, економічного та культурного впливу в країнах проживання і, звичайно, це потужний засіб утвердження позитивного іміджу Української держави вміжнародній спільноті. (Запиши назви організацій, які сприяють співпраці світового українства та України)
___________________________________________________________



9 клас - Українознавство - 30.04.2020 р.

Тема уроку
Мета
Корисні посилання
Примітки
Україна та українці у світі. Українська діаспора. Причини її виникнення. Чотири еміграційні хвилі
Дізнатися більше про українців за межами України, що таке діаспора


Удосконалювати вміння орієнтуватися у потоці інформації та робити власні висновки

Виховувати у собі почуття поваги до української нації



Завдання: - прочитати інформацію, подану у цій публікації;
-          переглянути інформацію корисних посилань;
-         зробити виписки до зошита

Діа́спора (або діяспора[1], грец. διασπορά — «розсіяння») — етнічна, в першу чергу релігійна (конфесійна) та мовно-культурна спільнота або сукупність індивидів, які існують та зберігаються за межами свого материнського регіону, і котрі усвідомлюють свою генетичну або духовну з ним єдність. Поняття походить мовно з давньогрецької, але змістовно — з юдейської традиції (мається на увазі розсіяння євреїв по світу та існування компактними релігійно-етнічними громадами). В Європі це поняття стало набувати широкого вжитку в XIX столітті. Часто ним не зовсім коректно звуться будь-які національні меншини. Діаспори досить часто підтримують зв'язок з країною своєї історичної належності та здійснюють вплив на політику країни, де вони знаходяться.

Сучасна українська діаспора на рівні з єврейською, китайською, вірменською нале-
жить до світової, має значний потенціал у сприянні Українській державі в інтеграції до глобального світу, підвищенні її конкурентоспроможності в нових реаліях.
Українська діаспора не є унікальним явищем – це живий організм, який зазнає впливів та змін, зумовлених рядом економічних, політичних та культурних чинників. Українська діаспора вписується в загальну світову діаспору та міграційну мозаїку, з властивими для неї внутрішніми суперечностями, конфліктами різних міграційних хвиль, трансформаційними та асиміляційними процесами.

Донедавна в українській міграції називали три хвилі переселенського руху:
Перша – економічна – з початку 70-х років ХІХ ст. до початку Першої Світової війни.
Друга – економічно-політична – період між двома світовими війнами (1917-1939 рр.).
Третя – політична – роки Другої Світової війни та повоєнний період.

У середині 90-х років ХХ століття виникла четверта – новітня хвиля української
трудової міграції, яка переростає в еміграцію. Парадоксальність новітньої економічної міграції та еміграції полягає в тому, що коли перша хвиля переселення українців припала надобу бездержавності, то четверта хвиля виникла в Українській державі. Не було б перших трьох попередніх хвиль еміграції, напевно зараз ми змогли б говорити про Україну, як незалежну державу. Цей емігрантський рух виконав свою головну роль – здобув Незалежну Україну. Перші емігранти 100 років тому були переважно малограмотні – виконували в країнах їхнього переселення некваліфіковану, найважчу роботу. Теперішня міграція, її найбільша частина – це люди з вищою освітою або висококваліфіковані спеціалісти. Отже сьогодні українська міграція добре сприяє цілеспрямованій політиці розвинених країн із залученням висококваліфікованої робочої сили. Однак значна частина освічених українських людей змушена виконувати низькооплачувану, некваліфіковану роботу, аби більш-менш забезпечити своїм сім'ям нормальне життя. На зароблені за кордоном гроші одного українця чи українки утримується в Україні ціла сім'я (3-4 чоловік).

Трудову міграцію можна назвати як "кругова міграція", адже 80 % мігрантів мають

намір повернутися в Україну, 70 % із мігрантів мають в Україні сім'ю, тому першочергове завдання для них – заробити грошей, придбати в Україні квартиру, оплатити навчання дітей або започаткувати власний бізнес.
(За матеріалами Інтернет-видань)

Немає коментарів:

Дописати коментар